Gorzkie i słodkie jednocześnie
Drzewa migdałowca to jedne z pierwszych orzechów na świecie. Pod względem botanicznym to krewne moreli, pochodzą z Grecji i często są wymieniane w Starym Testamencie, gdzie ich gałęzie symbolizują czystość. We Włoszech natomiast migdały są gwarancją szczęśliwego małżeństwa, pięć migdałów w dłoniach panny młodej i pana młodego symbolizują zdrowie, szczęście, płodność, bogactwo i długowieczność.
Garść migdałów jest przekąską bogatą w białka i inne substancje odżywcze. Ma wręcz cudowne działania zdrowotne. Migdały są idealne przede wszystkim dla kobiet w ciąży, ponieważ zawierają dużą ilość minerałów, potrzebnych dla rozwoju płodu, a także wspomagają tworzenie mleka matki. Powinny wchodzić w skład jadłospisu każdego zdrowego człowieka.
Korzyści dla zdrowia:
- Regularne spożywanie migdałów wzmacnia nerwy, zwiększa wytrzymałość mięśni i pomaga przezwyciężyć stres, depresję i zmęczenie.
- Wpływają pozytywnie na poziom cholesterolu, a także na nasze serce.
- Zawierają wysoki procent białej, mają właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwutleniające, pomagają w procesie gojenia.
- Regulują ciśnienie krwi, dzięki wysokiej zawartości błonnika wspomagają prawidłowe trawienie i czynność jelit.
Wzmacniają układ odpornościowy organizmu i łagodzą objawy trądziku.
Witaminy i minerały: migdały zawierają głównie witaminy B1, B3, B6, E i kwas foliowy. Minerały to magnez, cynk, mangan, wapń, żelazo, miedź i selen. Znaczącym składnikiem są również kwasy omega 3 i 6.
Kraj pochodzenia: Hiszpania